Viljandi Kutseõppekeskus

  • Aadress: Viljandimaa, Vana-Võidu küla, Looduse tee 2
  • Tüüp: Riigikool
  • Telefon: 4351020
  • E-post: kool@vikk.ee

Tutvustus

Kutseharidust saab Vana-Võidus aastast 1921

Vana-Võidu kutsekool sündis tänu noore Eesti riigi juhtide otsusele anda mõisad rahva käsutusse - mõisadesse asutati koolid. 1920.aasta 17. augustil peeti Viljandi maakonnavalitsuses koosolek, kus otsustati Vana-Võidu mõisas asutada põllutöökool. Kulus veel mõni kuu kuni Vabadussõja sõdurid mõisa vabastasid ja esimesed õpilased 13. jaanuaril 1921.a. õpinguid alustasid. Nii on alates Eesti riigi algusaastatest kuni tänaseni Vana-Võidus ikka õpihimulisi inimesi tööd tegema õpetatud. Erinevad on olnud ajad, riigikolrrad, koolis õpetatavad ametid ning kooli nimed.

5. märtsil 1999. moodustati Viljandi Kutsekeskkooli, Vana-Võidu Kõrgema Põllumajanduskooli ja Viljandi Õppekeskuse baasil Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool. Ühendamisega loodi Viljandisse üks tugev kutsekool.

6. juunil 2014 kinnitas haridus- ja teadusminister kooli nimeks Viljandi Kutseõppekeskus.

Kooli aastapäeva tähistame kooliperega esimeste õpilaste õppimaasumise järgi Vana-Võidus 13. jaanuaril. Ühendatud koolide ühised vilistlaskokkutulekud toimuvad iga 5 aasta järel.

Kooli 100-da aastapäeva vilistlaste kokkutulek toimub 14. augustil 2021.a.

Meil saab õppida oma ala meistriks

Oleme tehnilist haridust pakkuv kutseõppekeskus. Meil saab omandada kutsekeskharidse, 2 - 5 taseme oskustöölise kvalifikatsiooni. Iga töömehe eesmärgiks on olla oma ala meister - ennast väärtustav, distsiplineeritud ja tööle pühendunud oskustööline, kes suudab hakkama saada kiirelt muutuvas ning arenevas maailmas - VIKKi õpetajad ja töötajad on loonud selle eesmärgi täitumiseks vajalikud eeldused. Meil on tublid õpetajad, kaasaegne õpikeskkond, toredad partnerid, hea koostöö ettevõtjatega. Siit saadud haridusega on ennast täiendades ja õppides võimalik saada meistriks, jätkata oma haridusteed.

Koolitame õppijaid ehitus-, arvuti- ja teenindus-, auto- ja metalli ning täiendusõppeosakonnas. Õppida saavad igas vanuses ja haridusega, ka erivajadustega inimesed. Õppida saab sõltuvalt erialast ja koolikorraldusest päevases tasemeõppes või sessioonõppes, töökohapõhises- või õpipoisiõppes - VIKK pakub elukestvat õpet kõigile!


Viimased uudised

Erialad

Kutseõpe

Müügikonsultant

Tööjuht

Abikokk

Automaaler

Autotehnik

Ehituspuusepp

Ehitusviimistlus

Keevitaja

Kokk

Keeled

  • Eesti keel

Asukoht

Viljandimaa, Vana-Võidu küla, Looduse tee 2

Küsimused/vastused

Uudised

Soovid kooli sisu täiendada või vastata avalikele küsimustele? Võta ühendust info@kool24.ee